E- dienynas

Eduka

Tėvų linija

 tevu linija

Mokyklinės uniformos

 

Mokyklinių uniformų užsakymas

Elekroninė parduotuvė

studijos

KTU PTVF logo

Jūs esate čia:

„Mokausi plaukti – 2“

Nuo gegužės iki gruodžio  mėnesio Krekenavos M.Antanaičio gimnazijoje buvo vykdomas vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo projektas  „Mokausi plaukti – 2“. Projektas tęstinis,  orentuotas į plaukimo įgūdžių stiprinimą ir taisyklingos laikysenos formavimą.

Dėl išorinių veiksnių statistikoje žūtys vandenyje užima antrą vietą pagal dažnumą po žūčių per eismo įvykius. Daugiausia žmonių skęsta atviruose vandens telkiniuose. Didelis pavojus nuskęsti gresia vaikams, nemokantiems plaukti, besimaudantiems be suaugusiųjų priežiūros, pavojingose, neleistinose vietose. Vaikai neretai vandenyje elgiasi nerūpestingai, nežino elgesio taisyklių prie vandens, vandenyje, nesugeba įvertinti pavojaus. Jau ankstyvoje vaikystėje pradėjus diegti atsargaus ir atsakingo elgesio vandenyje svarbą ir išmokti plaukti, ateityje galima išvengti daugybės skaudžių netekčių. Be to per mažo fizinio aktyvūmo mokinių laikysena prastėja. Vaikai mažai juda, didelė dalis sėdi prie kompiuterių, dėl to nukenčia jų laikysena, ko pasekoje atsiranda įvairių sveikatos sutrikimų (stuburo, vidaus organų ir t.t.). Plaukimas vienas iš būdų stiprinti stuburo raumenis ir koreguoti laikyseną.

Projekto tikslas padėti vaikams lavinti ir formuoti laikyseną, suteikti galimybę išmokti plaukti ir saugiai  elgtis vandenyje ir prie atvirų vandens telkinių.

Projekte dalyvavo Krekenavos M.Antanaičio gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir Žibartonių pagrindinės mokyklos 2-3 klasių mokiniai.  Gegužės-Rugsėjo mėnesiais Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseino profesionalūs treneriai  antrų-trečių klasių mokinius mokė plaukti, kontroliuoti  ir stiprinti savo laikyseną, teisingai kvėpuoti. Sveikatos speciaistė mokinius  supažindino su saugaus elgesio taisyklėmis  prie atvirų vandens telkinių ir vandenyje,  pirmos pagalbos principais skendimo metu.  Lapkričio mėnesį  visos pradinės klasės dalyvavo mankštos užsiėmimuose „Mankšta taisyklingai laikysenai koreguoti “. Išmoktus pratimus toliau mokiniai naudos kūno kultūros pamokose ir stiprins nugaros raumenis.  Lapkričio-gruodžio mėnesiais,  pamokų metu mokiniai  „Voriukų“ pagalba patys koregavo savo laikyseną ir mokėsi suole sėdėti tiesiai.

 Kaip rodo patirtis, sveikatingumo ugdymas yra efektyviausias mokykloje, nes pasiekia žmogų imliausiu jo gyvenimo periodu – vaikystėje ir paauglystėje.

VSPS A.Džiugelytė

Sveikiname!

Konkursų, olimpiadų prizininkai 

 diplomas


Lietuvos kaimo vietovių mokyklų žaidynių krepšinio 3 prieš 3 tarpzoninės varžybos
 
Komanda – Irmantas Brazauskas, Rasvidas Bučinskas, Povilas Mačiūnas, Aimantas Briedis – I vieta

Chemijos olimpiados II etapas
 
Diana Naudžiūtė, IV kl., I vieta

Šalies 1–4 klasių mokinių piešinių konkursas „Kalėdų dovana"
 
Elinga Kudrauskaitė, 2 kl., III vieta

Panevėžio rajono rašinio ekologine tema konkursas 2018 m.
 
Austėja Survilaitė, 6 kl., I vieta

Informatikos olimpiados II etapas
 
Aironas Rajunčius, IV kl., II vieta


Skelbimai

Ginmazija dalyvauja projekte

Matematikos projektas

 


KET testas

 

 

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija, Laisvės g. 18, Krekenava, LT-38310 Panevėžio rajonas, Lietuva.

Tel./ faksas: (8 45) 59 32 83, el.paštas: rastine@kmag.lt , svetainė: www.kmag.lt

 

© 2013–2017, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija

Svetainėje lankosi 59 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
1189174

Administratorius:

Ingrida C.

IT mokytoja