E–dienynas

Tėvų linija

 tevu linija

Mokyklinės uniformos

 

Mokyklinių uniformų užsakymas

Elekroninė parduotuvė

Jūs esate čia:

„Vanduo – tu esi gyvas“

Vanduo mums įprastas: kasdien geriame, prausiamės, verdame maistą, naudojame buityje. Tik ar susimąstome koks jis svarbus gamtai,  žmogaus gyvenime. Suaugęs žmogus jo turi 70 proc., o miršta sudarytas iš 50 proc. vandens. Taigi, visą gyvenimą iš esmės egzistuojame kaip vanduo! Augančiam vaikui vanduo reikalingas taip, kaip oras ir maistas. Vanduo svarbus kraujo gamybai, maisto virškinimui ir pasisavinimui, vanduo geriausias šilumos nešiotojas.

Kiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Kas nutiktų žmogui, gyvajai gamtai, jei jo nebeliktų? Šį gamtos turtą reikia tausoti, nes gėlo vandens ištekliai senka.

Šią svarbią datą, Pasaulinę vandens dieną, paminėjo Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos 4-5 klasių mokiniai. Sveikatos specialistė papasakojo kokią svarbią reikšmę turi žmogaus organizmui vanduo, kartu su mokiniais skaičiavo kiek vandens reikia išgerti, aptarė vandens gėrimo taisykles. Pažiūrėjo filmuką „Vanduo, ledas, garai“, kurio metu mokiniai sužinojo, kad vanduo gali būti kietas, skystas ir dujinis, iš kur atsiranda debesys, lietus ir snaigės. Mokiniams buvo skirta namų užduotis , sugalvoti mįsles apie vandenį. Ketvirtokai atliko tyrimą apie vandens taupymą namuose. Visą savaitę stebėjo, kaip jų šeimos nariai (valydami dantis) naudojo  vandenį. Pagal tyrimo rezultatus priėjome išvados, kad vanduo naudojamas pakankamai taupiai. Renginį užbaigėme linksma estafete su vandeniu.

Mes suaugusieji, turime rodyti pavyzdį ir formuoti vaikams nuostatą, kad  vanduo – žmogaus džiaugsmas ir sveikata.

VSPS A.Džiugelytė

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija, Laisvės g. 18, Krekenava, LT-38310 Panevėžio rajonas, Lietuva.

Tel./ faksas: (8 45) 59 32 83, el.paštas: rastine@kmag.lt , svetainė: www.kmag.lt

 

© 2013–2017, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija

Svetainėje lankosi 166 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
1044713

Administratorius:

Ingrida C.

IT mokytoja