E- dienynas

Eduka

FB

fb2

Sveikatai palanki aplinka – TYLA

Vienas iš žmogaus sveikatai įtakos turinčių veiksnių, lemiantis net 20 proc. mūsų sveikatos, yra aplinka. Vienas iš šių veiksnių yra triukšmas – įvairaus stiprumo ir dažnio garso bangos, kurios gali sutrikdyti organizmo pusiausvyrą bei sukelti negalavimus. Nuolatinis triukšmas sukelia nervinę įtampą ir stresą.

Žmogus dažnai prisitaiko prie nuolatinio triukšmo ir jo tarytum net nejaučia. Nepaisant to, neigiamas jo poveikis nesumažėja. Atvirkščiai, triukšmas be perstojo dirgina centrinę nervų sistemą, sukelia stresinę būklę ir dėl to dažnai skaudą galvą, blogėja atmintis, greičiau pavargstama. Triukšmingoje aplinkoje sunku ne tik bendrauti, bet ir išgirsti garsinius signalus, įsiminti svarbią informaciją, susikaupti, dėl to didėja nelaimingų atsitikimų tikimybė. Ilgą laiką būnant triukšmingoje aplinkoje vystosi klausos sutrikimai.

Į tai atkreipiant dėmesį, balandžio 15–19 dienomis  Krekenavos M. Antanaičio gimnazijoje vyko veiklos skirtos paminėti Triukšmo prevencijos dienai. 10 klasių  mokiniai dalyvavo paskaitoje apie triukšmo žalą žmogaus sveikatai, žiūrėjo filmukus, aptarė kaip galima būtų triukšmą aplinkoje sumažinti, atliko užduotis. Mokytojai priėmė iššūkį „Pamoka tyloje“. Kai kurie savo pamokose išbandė gestų kalbą ir pabandė suprasti, kaip jaučiasi aplinkoje negirdintis žmogus.

Tyla padeda  išgirsti save ir kitus, todėl kiekvienas turime stengtis, kad triukšmas netrikdytų nei mūsų pačių, nei aplinkinių poilsio ir ramybės, kurios mums šiais laikais itin trūksta. Kurkime kartu, palankią sveikatai aplinką.

VSPS A. Džiugelytė

Sveikiname!

Konkursų, olimpiadų prizininkai 

 diplomas


 Apie mokinių sportinius, akademinius pasiekimus skaitykite skyrelyje pasiekimai

 

Informacija

Gimnazija dalyvauja

 erasmus+


ptvf logo


NAUDINGA

Informacija žiniasklaidai

Tevu linija


 kas


Apie Z kartos vaikus


KET testas

 

 

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija, Laisvės g. 18, Krekenava, LT-38310 Panevėžio rajonas, Lietuva.

Tel./ faksas: (8 45) 59 32 83, el.paštas: rastine@kmag.lt , svetainė: www.kmag.lt

 

Be Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu

© 2013–2020, Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija

Svetainėje lankosi 57 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
1111386

Administratorius:

Ingrida C.

IT mokytoja