ESFIVP I 12

   

 

Erasmus+1   Eduka    fb2  
                

Vaisiaus alkoholinio sindromo dienos minėjimas

Rugsėjo 9 dieną Krekenavos gimnazijos 10A klasėje vyko integruota dailės pamoka,  skirta paminėti  Tarptautinę vaisiaus alkoholinio sindromo (VAS) dieną. Šios dienos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į alkoholio vartojimo pavojus nėštumo metu. VAS laikomas pagrindine vystymosi sutrikimų sukeltos negalios ir neišvengiamo protinio atsilikimo priežastimi visame pasaulyje. Todėl siekiama didinti visuomenės sąmoningumą VAS  problematikos ir prevencijos klausimais, šviesti gyventojus apie alkoholio žalą nėštumo metu, sutelkti Lietuvos gyventojus į šeimoms ir nėščiosioms draugiškas veiklas ir akcentuoti vyro paramos besilaukiančiai moteriai svarbą.

Priklausomai nuo vartojamo alkoholio kiekio ir vaisiaus raidos laikotarpio VAS sutrikimai ir simptomai kinta – esant dideliam alkoholio poveikio laipsniui kūdikis gali gimti su vidaus organų defektais bei specifiniais fenotipiniais pokyčiais (pakitusiais veido bruožais), taip pat individai pasižymi uždelstu psichinių funkcijų vystymusi, hiperaktyvumu, impulsyvumu, nesugebėjimu prisitaikyti prie naujų sąlygų, taip pat sutrikusia kalba, klausa, smulkiąja motorika, mokymosi sunkumais, dėmesio ir atminties sutrikimais, intelektine negalia.

Visuomenės sveikatos specialistė paaiškino  mokiniams,  kad VAS minėjimo laikas:  rugsėjo mėnesio 9 diena 9 val. 9 min. – 09 mėn. 09d. 09 val. 09 min. pasirinkta neatsitiktinai. Tai primenama, jog besilaukianti moteris visus devynis nėštumo mėnesius turi  visiškai nevartoti alkoholinių gėrimų.  Su jaunuoliais diskutuota apie alkoholio žalą vartojant prieš vaikelio pradėjimą,  nėštumo metu. Tai lemia dažniausiai būsimo vaikelio apsigimimus, vystymosi, augimo, elgesio sutrikimus. Mokiniai kartu su dailės mokytoja kūrė plakatą  „Raudoni bateliai“, kuris yra šios dienos simbolis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Džiugelytė

Sveikiname!

Konkursų, olimpiadų prizininkai 

 diplomas


 Apie mokinių sportinius, akademinius pasiekimus skaitykite skyrelyje pasiekimai

 

Informacija

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija, Laisvės g. 18, Krekenava, LT-38310 Panevėžio rajonas, Lietuva.

Tel./ faksas: (8 45) 59 32 83, el.paštas: rastine@kmag.lt , svetainė: www.kmag.lt

 

Be Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu

© 2013–2021, Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija

Svetainėje lankosi 35 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
1185302

Administratorius:

Ingrida C.

IT mokytoja