ESFIVP I 12

 

Erasmus+1  

Roby

 

 

    

 

 

 

  Eduka    fb2   

Spalis – psichinės ir emocinės sveikatos stiprinimo mėnuo

Psichikos sveikata – viena didžiausių ir kartu pažeidžiamiausių vertybių šiuolaikinėje visuomenėje. Ji yra sudėtinė asmens sveikatos dalis, lemianti žmogaus gebėjimą pažinti pasaulį, bendrauti ir išreikšti savo jausmus. Gerą psichinę sveikatą turintis žmogus įgyja emocinį , dvasinį atsparumą, kuris leidžia patirti džiaugsmą, nusivylimą, liūdesį, padeda ištverti skausmą.

Visą mėnesį Krekenavos M.Antanaičio gimnazijos mokiniai ir Krekenavos  lopšelio- darželio „Sigutė“ vaikai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose.

Spalio 6 dieną Krekenavos M.Antanaičio gimnazijos 9 klasių mokiniai dalyvavo  POINTS of YOU kounčiungo praktiniame  užsiėmime „Gyvenimo rato balansas“. Praktikoje mokiniai turėjo įvertinti laiko trukmės suvokimą, skambant skirtingam muzikos žanrui. Šis etapas padeda nurimti ir atitrūkti nuo skubėjimo pilnos kasdienybės, susitelkti į savo vidų.  Keičiantis poromis,   pagal ištrauktas korteles, dalyviai turėjo įveikti kalbos barjerą ir vieni kitiems papasakoti apie save, pritaikant ir susiejant su  paveikslėlio vaizdu. Kadangi daugelis jaunų žmonių bendrauja  žinutėmis, socialiniuose tinkluose, pasirodo, tai nebuvo lengva užduotis paaugliams.  Nėra taip paprasta kalbėtis su kitu žmogumi, kurio, gal gerai nepažįsti, todėl  mokėsi atpažinti, suvokti savo ir kito žmogaus emocijas ir jausmus. Antroje užsiėmimo dalyje kiekvienas pagal save įvertino , kiek laiko skiria šeimai, darbui, draugams, poilsiui, sveikatai, tobulėjimui. Kūrė savo gyvenimo ratą. Ne visiems pavyko rasti gyvenimo balansą, o tai rodo, kad yra kur tobulėti ir keisti savo gyvenimo įpročius. Užsiėmimo pabaigoje moksleiviai kūrė asmeninius veiksmų planus, padedančius įtvirtinti užsiėmimo metu gimusias naujas įžvalgas.  Užsiėmimą vedė kounčingo trenerė Giedrė Norkūnė.

Spalio 9 dieną Krekenavos lopšelio- darželio „Sigutė“ , „Pelėdžiukų“ grupės vaikai ir Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos 4 klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje „Pasakiška pasaka apie patyčių prevenciją“ .Patyčios veikia visus vaikus, kurie su jomis susiduria – tiek patiriančius patyčias vaikus, tiek stebėtojus, tiek skriaudėjus.  Jos žeidžia vaikus, kelia daug įtampos, trukdo užsiimti kasdienėmis veiklomis bei palieka ilgalaikias psichinės sveikatos pasekmes. Užsiėmimą vedė sveikatos specialistė Marija, kuri diskutavo su vaikais, kas yra patyčios, kaip jas atskirti. Pasekė pasakišką pasaką apie tris draugus, kuris vienas iš jų patyrė patyčias. Atliko praktinį darbelį, gamino linksmus, antistresinius kamuoliukus, kurie padės vaikams nusiraminti ar atsipalaiduoti.

Spalio 14 dieną Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos 5,6,7 klasių mokiniams vyko praktiniai užsiėmimai „Emocijų įtaka mūsų kūnui. Kaip suvaldyti pyktį?“. Mokymus vedė emocinio intelekto trenerė Inga Sosnovska. Mokymų metu mokiniai kūrė skirtingas emocijų skulptūras: džiaugsmą, liūdesį, išgąstį, nerimą ir t.t Aptarė emocinę higieną, mokėsi smegenų aktyvinimo, proto atpalaidavimo pratimų. Praktiškai  išmoko dėmesio koncentravimo žaidimų, diskutavo iš kur atkeliauja pyktis, emocija. Pagal emometrą bandė atskirti žemą ir aukštą emocinę energiją. Atliko ledkalnio eksperimentą į kurį sudėta baimė, gėda, nepasitikėjimas, liūdesys ir t.t.

Kiekvienas vaikas yra skirtingas, tad kiekvienam vaikui yra reikalingos skirtingos praktikos. Kad palaikytumėte sveiką vaiko vystymąsi ir augimą, svarbu kuo anksčiau stiprinti jo psichinę sveikatą, kad užaugę nepasiduotų depresijai užpultas menkiausios nesėkmės.

VSPS. A. Džiugelytė

Sveikiname!

Konkursų, olimpiadų prizininkai 

 diplomas


 Apie mokinių sportinius, akademinius pasiekimus skaitykite skyrelyje pasiekimai

 

Informacija

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija, Laisvės g. 18, Krekenava, LT-38310 Panevėžio rajonas, Lietuva.

Tel./ faksas: (8 45) 59 32 83, el.paštas: rastine@kmag.lt , svetainė: www.kmag.lt

 

Be Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu

© 2013–2021, Panevėžio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija

Svetainėje lankosi 25 svečiai ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
1214554

Administratorius:

Ingrida C.

IT mokytoja