Mokytojų tobulėjimas - kelias į ateities klases

Liepos 5-10 dienomis  Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos pedagogės Laura Stašelienė ir Sandra Petrulaitytė-Tautkuvienė dalyvavo Erasmus+ KA1 projekto „Skaitmeninė klasė“  Nr. 2020-1-LT01-KA101-077588, pedagogų kvalifikacijos tobulinimosi kursuose „Kūrybiškumo ir naujovių skatinimas, mobilieji įrenginiai pamokoje“ Pietų Portugalijoje. Mobilumas, kuris vyko viename iš Portugalijos pakrantės miestelių, Sesimbroje, subūrė net 24 dalyvius iš 12 Europos šalių. Šįkart mobilume, kurio tikslas -  gerinti mokinių savivertę, skatinant jų kūrybinį mąstymą,  puoselėjant vaizduotę, konstruktyviai ugdant mokinių įsitraukimą į darbą klasėje, skatinant  prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi,  pasisemta pakankamai patirties ir įspūdžių. Teoriškai ir praktiškai susipažinta su kūrybiškumo ir naujovių skatinimu pamokų/ ateities klasių mokymo metodika. Mobilumo metu lankytasi „Boa Agua“ mokykloje, kurioje mokyklos direktorius mobilumo dalyvius supažindino su ateities klasėmis ir tarpdalykine integracija.

Patobulinti  IT darbo įgūdžiai grafikos, bevielio, mobiliojo ryšio, išmaniųjų programėlių, animacijų pritaikymo galimybėmis ugdymos(si) procese. Taip pat buvo pristatyti „Wordwall“ ir „Quizziz“ platformų, QR kodų metodikos ir šių kodų generavimo programų, „Tricide“, „Biteable“ ir daugelio kitų programų ir programėlių privalumai, panaudojimo būdai „ActiveInspire“ pamokose, projektinio mokymo(si) metu. Kursų paskutinę dieną visi dalyviai remdamiesi įgytomis žiniomis turėjo pristatyti savo parengtus pamokų planus, aptarti pasirinktas programas, jų tikslingumą ir numatomus rezultatus.

Diskusijos, draugiškas bendravimas, gerosios patirties pavyzdžiai, žaidimai, muzika paįvairino mobilumo veiklas. Puikus bendradarbiavimas, atsakingas svetingų portugalų komandos darbas davė puikių rezultatų - vizitas sėkmingas, suteikęs naujų žinių ir patirčių visiems 12 šalių dalyviams, leidęs suprasti, kad mokymasis tuo ir įdomus, kad žinios, sujungtos su patirtimi, asmenine atsakomybe ir kritiniu mąstymu, tampa naudingais įgūdžiais ateičiai.

Erasmus+ KA1 projektas „Skaitmeninė klasė“ Nr. 2020-1-LT01-KA101-077588 finansuojamas remiant Europos komisijai.

Vyr. mokyt. Sandra Petrulaitytė-Tautkuvienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas