Kiekvieną paskutinįjį balandžio mėnesio trečiadienį yra minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į žalingą triukšmo poveikį klausai, sveikatai ir gyvenimo kokybei.
Balandžio 24 dieną gimnazijoje pamokos vyko tyloje. Jų metu leista mokiniams suvokti, kad buvimas triukšmingoje aplinkoje mus vargina, tuo tarpu būdami tyloje nurimstame, atsipalaiduojame ir pailsime.
Sveikatos specialistė 7 klasės mokiniams paaiškino, kaip veikia mus tiesioginis ir netiesioginis triukšmas, drauge analizavome triukšmo žalą sveikatai ir tylos naudą mūsų psichinei ir fizinei sveikatai. O kad būtų lengviau suprasti, nagrinėjome „Triukšmo termometrą“, kuris aiškiai parodo kokio stiprumo triukšmas, per kiek laiko kyla rizika pažeisti klausą. Išsiaiškinome kas yra baltas, natūralus gamtinis triukšmas, jo poveikį sveikatai. Rekomendavome dažniau laikytis „tylos dietos“, tai:
- išjunkti elektroninius prietaisus, informavimo šaltinius;
- skirti laiko tyliajam poilsiui: pasivaikščioti parke ar miške, nueiti į biblioteką ar pan.;
- vengti triukšmingų vietų, koncerte nestovėti arti kolonėlių;
- naudoti ausų apsaugos priemones (ausų kamštukus), jei esate veikiami didelio triukšmo darbe ar gyvenamojoje aplinkoje.
2 klasės mokiniai atliko praktines užduotis „Triukšmo žala“. Antrokai sužinojo kas yra triukšmas, kuo jis matuojamas, išsiaiškino jo sukeliamus šaltinius, pildė triukšmo mažinimo kalendorių.
Tad turime išmokti susigyventi ne tik su dirbtinai sukeliamu triukšmu, bet ir mėgautis natūralios gamtos garsais ar tiesiog pasidžiaugti tyla.
Penktokai, ruošdamiesi šiai dienai, diskutavo, kas jiems yra TYLA ir pabandė ją užfiksuoti.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė
-
- Paskelbta: 2024-03-13
- Kategorija: Sveika mokykla
-
- Paskelbta: 2024-03-02
- Kategorija: Sveika mokykla